طراحی بروشور

۷ نکته ی خلاقانه برای طراحی بروشور

 • چگونه میتوان یک طراحی بروشور خلاقانه انجام داد؟ در اینجا نکات حرفه‌ای را که تفاوت بین طراحی یک بروشور معمولی و طراحی یک بروشور عالی را از هم متمایز می کند، به شما ارائه می‌دهیم.

  ۱- هدف خود را قبل از شروع بشناسید.

  هنگامی که فکر می‌کنید چگونه یک بروشور طراحی کنید، با این پرسش از مشتریانتان شروع کنید آیا آن ها به یک بروشور نیاز دارند؟ در صورت بله بودن جواب دلیل آن را هم بپرسید. گاهی آنها فقط یک بروشور می‌خواهند زیرا بروشور قبلی برایشان مناسب نبوده و نیاز آن ها را برطرف نکرده است. پس در قدم اول هدف از طراحی بروشور از نگاه مشتری اهمیت دارد. چرا مشتری این بروشور را می خواهد؟ وقتی بروشور به دست مشتری برسد چه اطلاعاتی را بدست می آورد و…

   

  ۲- از فونت های کمتری استفاده کنید.

  در طراحی بروشور فونت‌های زیادی احتیاج ندارید. فقط یک فونت برای عنوان، زیرعنوان و بدنه بروشور کافی است. اما همیشه می‌بینیم: اغلب طراحان فکر می‌کنند که باید فونتی برای عنوانی پیدا کنند که هیچکس تا به حال از آن استفاده نکرده باشد و از فونت هایی عجیب برای بروشور استفاده می کنند. سعی کنید فونت هایی که استفاده می کنید خوانایی بالایی داشته باشند و با کم ترین دقت، متن به راحتی خوانده شود.

  بروشور فست فود

  ۳- قبل از شروع به طراحی درباره ی استانداردهای کاغذ برای بروشور از چاپخانه ها سوال بپرسید.

  شما قبل از طراجی بروشور باید از چاپخانه ها برای استانداردهای چاپ بروشور سوال بپرسید. اگر تعداد بالای ۱۰۰۰ عدد بروشور می خواهید از چاپخانه های افست و اگر تعداد زیر ۱۰۰۰ عدد می خواهید و برای چاپ بروشور عجله هم دارید از چاپخانه های دیجیتال مثل راسل پرینت سوال بپرسید. به دفعات خیلی زیاد دیده شده که  پس از طراحی، وقتی سفارش را به چاپخانه ها تحویل میدهند به آنها گفته می شود که اندازه بروشور غیر استاندارد است و برای چاپ بروشوری با ابن اندازه باید سفارش اختصاصی با هزینه های خیلی بالا انجام شود. پس هم استانداردهای چاپ بروشور را از چاپخانه ها بپرسید و هم از مشتریانتان. سپس به یک سایز استاندارد هم مقبول برای مشتری و هم مورد قبول برای چاپخانه ها است خواهید رسید.

   

  ۴- خواننده را ارجع بدانید.

  هنگامی که فکر می‌کنید چگونه بروشور را طراحی کنید، هدف نهایی را به خاطر بسپارید؛ آیا این بروشوری است که قرار است در پاسخ به درخواست‌های داده شده در یک وب‌سایت قرار گیرد؟ بروشور تبلیغاتی در یک نمایشگاه است یا بروشوری است که باید پس از یک خرید و فروش به جا ماند؟ هنگامی که کسی آن را باز کند چه چیزی به آنها می‌گوید؟ برای آن شخص که می خواند طراحی کنید، نه خودتان!

  بروشور زیبایی

  ۵- از عبارات ساده استفاده کنید.

  اگر می خواهید بروشور جذابی طراحی کنید این نکته خیلی مهم را بدانید بیشتر اوقات ایده های ساده بهترین ایده ها هستند. اگر می خواهید پیامتان به درستی به مخاطب منتقل شود سادگی را در طراحی بروشور حتما لحاظ کنید. مغز انسان اساسا با پیچیدگی مشکل دارد. طرح های ممکن است زیباتر بنظر برسند اما مخاطبانتان را قطعا سردرگم می کند و پیام برندتان را به درستی دریافت نمی کنند. این نکته را هم برای طراحی و هم برای متن بروشور خود به کار ببرید. متن بروشور هم همانند طراحی آن باید ساده باشد و پیام به راحتی برای مخاسط درک بشود.

   

  ۶- تصور اولیه خوبی به جا بگذارید.

  لازم است طراحان بروشور با کاری که مشتری به عنوان حرفه انجام می‌دهد، مطابق شوند. برای مثال خیریه ها بروشورهای لوکس نمی خواهند چرا که مردم تصور می کنند هزینه های زیادی بابت آن پرداخت شده است و این تصویر خوبی از یک خیریه به مردم نمی دهد. در حالی که در نمایشگاه ها ممکن است یک بروشور لوکس بتواند تصویر خوبی از یک محصول به مخاطبانش بدهد و به خوبی دیده شود. این تصورات را طراح باید بداند و در تمام ارکان طرح خود پیاده کند.

  ۷- با هوشیاری عکس انتخاب کنید.

  برای یک بروشور جذاب و زیبا عکس های مناسب و با کیفیتی هم نیاز است. اگر از عکس های آماده اینترنت استفاده می کنید تا حد امکان آن را برای کسب و کار مورد نظر شخصی سازی کنید. از عکس های کم کیفیت و با رزولوشن پایین استفاده نکید زیرا در مرحله چاپ آن ها کیفیت سفارتان را پایین می آورند.

   

  در انتها امیدواریم این مقاله را دوست داشته باشید.

  منبع سایت: creativebloq.com

   

   

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۶ رای
  0 پاسخ

  دیدگاهتان را بنویسید

  می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
  خیالتان راحت باشد :)

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.